Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
7 postów 36 komentarzy

Zmarszczki

Momo Eniem - O wszystkim i o niczym bardzo subiektywnie.

Podstawowa dewiza polityczna.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nowoczesnym, lewicowo - nacjonalistycznym patriotyzmie obecna jest przekonanie, że to nie jednostka powinna służyć narodowi i państwu, lecz państwo oraz naród winny służyć dobru i rozwojowi jednostki.

 Dewizą patriotycznej lewicy - co idzie za powyższym - jest zasada:

 „Tyle liberalizmu, ile to możliwe, tyle państwa, ile to konieczne”.

 Tam, gdzie to możliwe i korzystne należy pozostawić realizację celów tzw. wolnemu rynkowi, tam zaś gdzie to jest konieczne, należy wykorzystać autorytet państwa i jego narzędzia.

 Takie działanie umożliwi rozwój jednostki w każdym aspekcie, który to - tym samym - doprowadzi do rozwoju państwa.

KOMENTARZE

 • Dobrze jest od czasu do czasu
  przypominać sobie dlaczego ja tak nie toleruje liberalizmu
  To dlatego:
  // W nowoczesnym, lewicowo - nacjonalistycznym patriotyzmie obecna jest przekonanie, że to nie jednostka powinna służyć narodowi i państwu, lecz państwo oraz naród winny służyć dobru i rozwojowi jednostki. //
 • @ikulalibal 09:43:24
  Poproszę o rozwinięcie myśli :)
 • @Momo Eniem 09:56:12
  to może notkę trzeba rozwinąć, no i napisać poprawnie gramatycznie.
 • @Autor
  Założenia dobre.
  Ale jest problem: kto, kiedy, gdzie i jak będzie określał wolny rynek, czy jaka ma być ingerencja państwa.
  Bez wskazania zasad - szkoda strzępić języka.
 • @interesariusz z PL 10:44:50
  Wszystko jest jak najbardziej poprawne gramatycznie. Nie widzę potrzeby rozwijania tej notki. Rzucam koncepcję. Daje ludziom do myślenia i niech trwa dyskusja.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:54:11
  Myślę, że całkiem interesująco w swoim programie opisał to Ruch Odbudowy Gospodarczej im. E. Gierka.
 • @Momo Eniem 11:01:06
  Moim skromnym zdaniem - sporo jest też interesujących fragmentów w Ewangeliach, a nawet można znaleźć je u Marksa.
  Jak dobrze zinterpretować to i w Biblii, czy Bhagawadgicie też.

  Mógłby Pan wyłapać stosowne akapity?
  ;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:36:39
  Doceniam poczucie humoru :)
 • @Momo Eniem 09:56:12
  Wydawało mi się że jest to portal ludzi którzy już mają za sobą etap wiary w cudowne sposoby (a nawet gadżety) na przyswojenie języka obcego w dwa tygodnie, chudnięcie w zawrotnym tempie bez stosowania diety,noże które ostrzą się same.itd itp.
  Kolektywizm to w przypadku ludzi ewolucyjna strategia zapewniająca przetrwanie więc kto głosi idee wydźwigania indywidualizmu ponad społeczność po prosu kłamie.Lub jeśli sam wierzy w to co głosi jest groźnym dla otoczenia maniakiem.
  Kolektywizm to zdrowie i normalność i wbrew wszystkiemu nie ma dużego związku z politycznymi doktrynami.Jak Europa długa i szeroka to wszędzie można usłyszeć tę samą opinię:dawniej ludzie byli jacyś inni,lepsi.A przecież część tych ludzi urodziła się i wychowała w socjalistycznej Polsce inni w kapitalistyczno-katolickiej Hiszpanii czy kapitalistyczno-laickiej Francji.Pochodzą z różnych rzeczywistości a ogląd mają taki sam bo byli wychowywani wedle tego samego wzorca zgodnie z których indywidualne kaprysy zawsze muszą ustąpić wobec dobra: rodziny,rówieśniczej grupy ,narodu itp.Paradoksalnie ów model wychowawczy niczego nie tłamsił a przeciwnie;otwierał przestrzeń dla każdego.Każdy był oczekiwany i mile widziany.Dziś, to jest w czasach rozbuchanego indywidualizmu, każdy żyje w przekonaniu własnej niepowtarzalności przeto wszyscy boją się,a w końcu nienawidzą,wszystkich.Dorośli unikają związków małżeńskich bo te niosą ograniczenia.Jak ognia boją się posiadania dzieci.Dzieci jeśli już się trafią rosną w przeświadczeniu że są pępkami wszechświata.Są roszczeniowe,bezczelne ,egoistyczne i.....bardzo bardzo samotne.Kobiety boją się mężczyzn bo ci są źródłem przemocy .Mężczyźni zaś boją się kobiet gdyż za ich przyczyną często bywają poniżani i dyskryminowani.
  Nie wiadomo z jakiego powodu wyginęły dinozaury ale przyczyną wyginięcia Europejczyków będzie liberalizm.
 • @ikulalibal 12:13:43
  Daleko mi do liberalizmu. Służba narodu i państwa wobec jednostki nie wyklucza kolektywizmu (np. myślę tu o ponadczasowych wartościach, czy też wartościach narodowych). Jedno drugiego nie wyklucza. Każdy człowiek ma prawo rozwijać się wg swoich predyspozycji i w granicach prawa. Szczęśliwe jednostki tworzą wysokiej jakości naród i nie ma tu przeciwwskazań do kolektywizmu rozumianego jak wyżej.
 • @Momo Eniem 12:27:26
  //. Każdy człowiek ma prawo rozwijać się wg swoich predyspozycji i w granicach prawa.//

  A niby z czego to prawo wynika? gdziekolwiek byłoby ona zapisane i ktokolwiek nie byłby jego gwarantem, to powiedzmy sobie szczerze:to bujda nie mając pokrycia w rzeczywistości.Ładnie brzmiąca inwokacja i nic poza tym.
  Owszem,istnieje taka sytuacja w której owo prawo faktycznie ma prawo bytu.Mianowicie taka, w której zbiorowość daje jednostce takie prawo a nawet gwarantuje warunki jego realizacji.Ale chyba zdaje pan (pani) sobie z tego sprawę że taką decyzje może podjąć wyłącznie zbiorowość kierująca się instynktem kolektywizmu.(jednostko zerem,jednostka bzdurą,sama nie dźwignie 5-calowej kłody)
  Bez takich warunków wszystkie te szumne deklaracje o rzekomo przysługujących prawach to tylko czcze gadanie.
  Ci którzy pamiętają jeszcze czasy PRL-u bez wahania potwierdzą że nigdy wcześniej system nie dołował równie silnie jak obecnie .A wszystko "w asyście" niezbywalnych praw; dziecka, konsumenta,pacjenta ,i diabli wiedzą kogo jeszcze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930