Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
7 postów 36 komentarzy

Zmarszczki

Momo Eniem - O wszystkim i o niczym bardzo subiektywnie.

Polska Lewica Narodowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na obecnej polskiej scenie politycznej wyraźnie zauważalny jest brak formacji, którą można by było nazwać Polską Lewicą Narodową. Postaram się pokrótce opisać, jak miała by wyglądać tego typu formacja w obecnych czasach.

 Polska Lewica Narodowa, to nie Lewica, która manifestuje na paradach równości. To nie Lewica walcząca o prawo do aborcji, czy też będąca zwolenniczką bezmyślnej imigracji. 
 
 Polska Lewica Narodowa nie zrzesza zwolenników syjonizmu i filosemityzmu. Nie jest Lewicą zwalczającą polskie wartości narodowe w imię kosmopolityzmu.
 
 Jest zaś Lewicą opowiadającą się za państwem świeckim, a jednocześnie szanującą polskie wartości i tradycje. Szanującą także inne narodowości, a kochającą własną – polską.
 
 W gospodarce opowiada się ona za solidaryzmem.
 
 Zrzesza nacjonalistów oraz narodowców, którzy chcą zapewnić rozwój oraz przetrwanie polskiej kultury i języka i są gotowi o to walczyć.
 
 Polska Narodowa Lewica w polityce międzynarodowej opowiada się za wieczystą neutralnością Rzeczpospolitej. 

KOMENTARZE

 • A czy podział lewica-prawica,
  nie jest dziś anachronizmem? Czym się dziś różnią partie tzw. głównego nurtu? Nawet jak się określają jako lewica czy jako prawica?
  Wg mnie, dzisiaj nie powinno się brnąć w sekciarstwo. Zwłaszcza, że określenie lewica czy prawica wzięło się trochę z przypadku.
  Dzisiaj podział jest inny. To suwereniści np zwolenników jakiś rządów światowych. To ludy i narody naprzeciw korporacji
 • @Wican 14:41:45
  Lewica to świecki socjalizm bez oligarchii wszelakiej.
  Prawica to katolicki kapitalizm albo socjalizm z oligarchią w tle, kościelną, rodową, złodziejską.
  Obyczajowość nie ma tu nic do rzeczy to całkowicie sztuczny, fałszywy, "wyróżnik" stworzony przez mafię żydowską dla gojów.

  Przypomnę że Polska lewica i Rosyjska za czasów PRLu była skrajnie pruderyjna , pornosy były zakazane, karane.. czy to oznacza że tamte systemy były prawicowe ? Tylko idiota by tak sugerował.
  Powyższa prawda czyni idiotów i kłamców z tych którzy promują takie fałszywe podziały na "gender lewicę" i "kato prawicę".
 • Jakbyś czytał w moich myślach.
  W Polsce na scenie politycznej brakuje laickiej lewicy.
  To jest fundamentalna prawda.
  W ten sposób wyłączono politycznie większość społeczeństwa (nie mają na kogo glosować).
  I nie jest to przypadek to przemyślane działanie w ten sposób wyłączono wszystkich tych którzy budowali gospodarkę PRL.

  Pozostawiono na scenie politycznej tylko zdrajców.
  To normalne działanie dla "kolonizatorów świata" wg zaleceń Talmudu.
 • @Wican 14:41:45
  W Polsce ten podział jest nadal bardzo silny, choć nieco się rozmył. PiS podszywa się pod prawicę. SLD jest bardziej prawicowe niż PiS i PO. Tęczowe partie chcą być Lewicą, ale nią nie są.
 • @Oscar 17:24:14
  Podział okrągłostołowy wciąż trzyma za gębę. Niestety. Deprecjonowanie osiągnięć PRLu to ogromny błąd.
 • @Oscar 17:19:18
  Przypominam, że "lewica" w sumie wzięła się z przypadku.
  A w każdym systemie zadziała w końcu "żelazne prawo iligarchii". Czy w socjalizmie, czy w systemie wolnorynkowym. Kapitalizm nie jest antytezą socjalizmu.
  Za PRL to żadna lewicowość. A system władzy w PRL, czyli autorytaryzm, jest z gruntu prawicowy (pisząc tak, wim że to okreslenie wziete z przypadku trochę, ale sie przyjęło).
 • @Oscar 17:24:14
  Lewica laicka? Michnik, z tych co żyją. Innej nie będzie.
 • @Momo Eniem 08:57:22
  Polacy "małpują" Zachód, z tym że z opóźnieniem.
 • @Momo Eniem 08:58:43
  A to racja. Te pacany, którzy popierają obalanie pomników, nazw ulic, odbieranie wypracowanych emerytur, powinni byc konsekwentni.
  Skoro chcą delegalizować PRL, to niech pozrzekają się swoich dyplomów uczelnianych. Wszak zdobyli je na "komunistycznych" uczelniach. I Kaczelnik juz nie "doktorek" wtedy.
 • @Wican 09:42:14
  Kwestionowanie spadku Polski Ludowej jest niezwykle niebezpieczne. Bo jeśli odrzucimy fakt, że III RP jest następczynią prawną PRL-u, to nie mamy układu o granicach z Niemcami. O konsekwencjach nie muszę chyba mówić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930